Novinky asijské kinematografie

Přednášející: Vavča

Novinky asijské kinematografie započaly svoji pouť na Akiconu v roce 2009. Původně byly plánovány jako 90-ti minutová akce, která se bohužel neschopností a výřečností přednášejícího protáhla obvykle na dvě hodiny (neboť trailerů je většinou kolem dvaceti). Záměrem je přinést informace o tom, co zajímavého se událo v rámci filmového světa východní Asie (kde dominují regiony Jižní Korea, Hong Kong, Čína, Japonsko), s občasným přídavkem dalších zemí v sousedství.

Nejde pouze o svět stříbrného plátna, ale i o televizní tvorbu, tedy seriály, které jsou velmi populární zejména mezi dívkami v českých a slovenských zemích. Do hledáčku se nám dostávají tituly od renomovaných tvůrců i úplných nováčků. Dříve bývalo zvykem vybrat jeden až dva nejotřesnější tituly, které bylo lepší minout obloukem. Odpadní tvorby však bohužel přibývá a i takový srdcař jako Vavča (který jde do titulů, o které by jiní z toho oblouku ani okem nezavadili) má jenom jedny nervy, chce na prožité hrůzy co nejdříve zapomenout, a už rezignoval na to vybírat největší zlo filmové sezóny.

Kromě doporučení nových filmů, které autor již viděl, vybírá tituly, co by mohly být v letošní sezóně potenciálně zajímavé. Důležitou položkou přednášky je i poukázat na kvalitní filmy a seriály, které loni unikly pozornosti, k čemuž vzhledem k množství produkce dochází vždy. Snahou je nenadřazovat určitý žánr nebo zemi, ale vybírat buď kvalitní tituly, které autor sám viděl, nebo které by podle svého tvůrce, synopse či obsazení mohly být zajímavé.

Návštěva přednášky výhradně na vlastní estetické nebezpečí!


Vavča