Anime na vlastní uši

Máme tu další ročník hudební soutěže, v níž si můžete vyzkoušet znalosti v oblasti anime "openingů", "endingů", "soundtracků" a "vložených písní". Jde především o zábavu, takže i pokud nesledujete nejnovější anime a neviděli jste stovky titulů, směle se k nám přidejte!


Jak soutěž probíhá?

Soutěž máme rozdělenou na dvě části. U obou částí uslyšíte krátké zvukové ukázky a odpověď budete vybírat ze 4 možností – A až D. Liší se v tom, že první část je soundtracková, takže zde dostávají prostor jak písně vložené do děje, tak i tituly z řad OVA a filmů. Tato část obsahuje 20 ukázek a navíc ke každé dostanete malou nápovědu.


Příklad z roku 2013

Nápověda:

Tato skladba nese název bájného místa, které bylo i hlavním skrytým motivem celého příběhu. (Pro další ročníky jsme od takto záludných nápověd, viz možnosti odpovědí, raději opustily.)

Ukázka č. 17

Možnosti:

A) Noein

B) Shangri-La

C) Fullmetal Alchemist

D) Last Exile


Jedná se o skladbu z ost anime série Noein, jejíž skladatelkou je Masumi Itou známá i pod pseudonymem Hikaru Nanase, a skladba nese název Shangri-La.


Příklad z roku 2014

Nápověda:

K tomuto anime o skupině mladých žen s nadpřirozenými schopnostmi složil hudbu skladatel, jehož jsme tady už dnes slyšeli. Hlavní hudební téma tohoto titulu ne náhodou svým stylem odkazuje na jednu slavnou sérii filmů.

Ukázka č. 8

Možnosti:

A) R.O.D. TV

B) Kimi ga Nozomu Eien (Rumbling Hearts)

C) Witch Hunter Robin

D) Toaru Kagaku no Railgun (A Certain Scientific Railgun)


Jedná se o skladbu z ost anime série R.O.D. TV, jejímž skladatelem je Taku Iwasaki, a skladba nese název R.O.D. no theme -Gojoudan deshou, Readman-san Version.


Druhá část je pak zaměřena pouze na úvodní (OP) a přípaně závěrečné (ED) znělky sérií a to pouze z jejich 1. nebo 2. řady. Obsahuje 30 ukázek a žádnou nápovědu už k nim nedostanete.

Pokud znáte i název písně a/nebo autora, jeho uvedením si můžete jedině přilepšit – například u nerozhodného počtu bodů.


Následně Vaše odpovědi obodujeme a sečteme body. Tři účastníci s nejvyšším bodovým ohodnocením budou na Vyhlášení soutěží vyhlášeni a na pódiu získají diplom a Akibony. Pokud se sejde několik soutežících se stejným počtem bodů (bez názvů písní a/nebo autorů, které by rozhodly) budou Akibony za odpovídající umístění mezi tento počet soutěžících rozděleny – snažte se tedy odpovídat sami za sebe! ;)


Na soutěž není třeba se předem přihlašovat, stačí se včas dostavit do odpovídajícího sálu. Přestože nějaké tužky budeme mít připraveny, doporučujeme abyste si přinesli vlastní tužku/propisku/fixu s sebou!


Těšíme se na Vás!