Grekova přednáška na přání

Stejně jako již několik předchozích let se Vám Grek vydává na pospas. Letos si připravil několik témat, o kterých by on sám rád přednášel. Jsou to:

Lejiverse
Reiji Matsumoto komolený na Leiji Matsumota je zakladatelem anime space opery a jeho díla, jako Yamato, Galaxy express nebo Queen milenia, ovlivnila celý další vývoj anime.
Tipy a rady pro přednášející
Malý workshop pro všechny, kteří chtějí zlepšit svůj, a doufám i můj, slovní projev.
Hiroyuki Sawano
Představení hudebního skladatele nejen anime soundtracků, kterého by bylo chybou minout.
Tatsuya Katou
Hledáte "levnějšího" skladatele pro vaši "prvoplánově komerčně úspěšnou" sérii? Pokud vám nevadí lehká ulítlost a schopnost si v rámci leitmotivu opravdu vyhrát, pak je jméno Tatsuya Katou to, které chcete. Pokud se chcete o tomto skladateli a autorovi hudby třeba k Shokugeki no Souma dozvědět více, neváhejte a zavítejte na tuto přednášku.
Animace snadno a rychle
Na téhle přednášce prosvištíme základní pojmy a postupy, které se používají pro rozpohybování nejen vašich oblíbených postav.
Žánry
Jednoduché slovo, jehož užívání se ve spojitosti s rozebíráním nejen anime produkce nevyhnete. Přesto stále existují lidé, kteří význam slova žánr plynule zaměňují za anglické slovíčko tag. Co je to tedy ten žánr a jak ho poznám? Pokud chcete vědět víc, neváhejte zavítat na tuto přednášku.
Zapadlé klenoty anime
Ani ten největší fanoušek anime s mořem volného času nedokáže pojmout celou šíři dostupných titulů. Na mnohé se zase zapomnělo díky nevhodně zvolené produkční nebo distribuční politice. A nakonec tu jsou ty kousky, které prostě jen netrefily naši komunitu v České republice. Několik těch, které by mohli stát za vaši pozornost, se pokusím představit na této přednášce.
Anime od Kostí
Své řemeslo se naučili ve studiu číslo dvě giganta jménem Sunrise. V roce 1998 ale odcházejí a zakládají vlastní studio jménem Bones. A je to právě tahle zajímavá parta lidí a jejich počiny, které se vám pokusím představit a připomenout na této přednášce.
Japan Animator Expo
Znáte sugestivní animované video "Me!Me!Me!"? Chcete vědět, čím se krom nových filmů Evangelionu zabývá Hideaki Anno se svým studiem Khara? Pak neváhejte a navštivte tuto přednášku, kde se vás pokusí nalákat ke sledování projektu, jehož dílčí kousky jste možná viděli a je celkem škoda, že zbytek uniká pozornosti širší veřejnosti.
Japonský nacionalismus v průběhu staletí
Japonci nejsou zrovna cizincům otevřený národ. Mnozí by řekli, že je tento postoj vlastně ukázkou jasné xenofobie. Jejich současný premiér Shinzou Abe se mimo jiné ve svém volebním prohlášení chtěl soustředit i na "posilování japonského ducha" v současných obyvatelích země vycházejícího slunce. Kde se tyto snahy berou? Byli snad Japonci vždy takoví? A jak je to znát v manze a anime? Na každou z těchto otázek se vám pokusím odpovědět v této přednášce.
To divné a opomíjené Taisho
Copak se skrývá pod tímto podivným názvem? Jedno z nejzajímavějších a kupodivu nejvíce opomíjených období japonské historie. Je to snad proto, že na trůně seděl kontroverzní císař-necísař? Nebo snad vznikem celkem silné občanské společnosti? Rozvojem kartelů? Tak nejen na tyto otázky se Vám pokusím na své přednášce odpovědět.
Stručný průřez Akigrekem
Je to už dlouho, co se podle některých vnucuji návštěvníkům Akiconu, a s ohledem na letošní téma je myslím na čase bilancovat. Takže si prosvištíme na Akiconu proběhlé přednášky a probereme i drby ze zákulisí, či nečekané reakce nebo následky některých přednášek.

Něco úplně jiného
I letos máte možnost navrhnout téma vlastní. Z předchozích let je možné zmínit například velice povedenou přednášku o vousatých hrdinech.


Vybrat si můžete buď z nabízených témat:
Nebo vymyslet téma vlastní: