"Virtuální" Akicon

Máme pro vás dobrou zprávu - část přednášejících se rozhodla si přednášky připravit i přesto, že se nakonec Akicon neuskuteční.

Proto jsme se rozhodli uspořádat v termínu Akiconu (tj. 30.10.-1.11.) alespoň stream, kde se budete moci podívat právě na některé přednášky, které měly být na Akiconu.

Program bude probíhat v rámci soboty 31.10. následovně:

17:50 - Úvodní slovo

18:00 - Královna věd v minecraftu - matematika procedurálního světa

Matěj Račinský

Minecraft má procedurálně generovaný svět, pojďme ho prozkoumat! Kde se vzaly far lands a proč vznikly? Proč některé seedy generují nekonečné jeskyně? Jak takové seedy najít? Které seedy jsou "rozbité"? Můžete zjistit seed světa z jediné jeskyně? Jak to vše vychází z generátorů náhodných čísel? Čemu se věnuje komunita a jaké high-performance distribuované výpočty řeší v souvislosti s minecraftem? Podíváme se i na lineární kongruentní generátory, numerickou stabilitu, jestli nás v minecraftu trápí.

19:00 - Black MIDI & Bullet Hell

Petr Štefan

93 TRILIONŮ NOT?!? Co má společného undergroundový projekt jednoho japonského programátora a celý žánr hudby naržený tak, aby crashnul každý počítač, co se jej pokusí přehrát? Project Touhou nejen navždy změnil žánr Bullet Hell Shoot’em Up, ale inspiroval celý nový hudební žánr hudby tak hustě nasázené, že nejde ani přečíst, natož přehrát.

20:00 - Prostě věda!!!

Grek1

To je to pravé "nevysvětlení" mnohých zápletek nebo problémů nejen v manze či anime. Věda přece dokáže vše, a přinejhorším budeme citovat "Áju Sí Kláju" o vědě tak pokročilé, že ji nejde odlišit od magie. Tak si to pojďme rozebrat a vrhněme se na vědu i pavědu v různých titulech s ohledem na její správnost i pomýlenost. Nenechte si ujít bolesti hlavy a ztráty mnohých iluzí.

Streamovat budeme na Akiconním youtube kanále.