4koma4akicon

[čti: Jonkoma pro Akicon]

Pro všechny návštěvníky Akiconu, kteří jedli vtipnou kaši a umí trochu kreslit, jsme připravili komiksovou soutěž: nakreslete jonkomu na téma NOSTALGIE (aneb UŽ JSME NA TO MOC STARÝ)

Jonkoma je japonská forma stripu, vertikálně orientovaná a složená ze 4 panelů.

Každý z autorů (či autorských týmu) může zaslat 1 až 4 jonkomy.

Obsah by měl splňovat dané téma, a nesmí zobrazovat explicitní erotiku či podporovat hnutí směřující k potlačení práv a svobod občanů. (Tj. žádný rasismus ani pornografie.)

Porota složená z organizačního týmu Akiconu vybere jonkomy, které budou publikovány v tradičním fanzinu „Playbišík“ a které postoupí do veřejného hlasování.

Návštěvníci FB stránek Akiconu svým hlasováním určí vítěze, kteří obdrží Akibony, za které si můžou vybrat ceny z našeho Akikrámu!

Takže neváhejte, tvořte!

Jonkomy zašlete na adresu vejir@kobuta.cz a do předmětu napište 4koma4akicon2022. Dále v emailu uveďte svoji přezdívku, pod kterou chcete jonkomy publikovat.

Uzávěrka soutěže je 9. 10. 2022 (včetně).

Technické specifikace: jednotlivé jonkomy by se měli mít velikost poloviny A5 stránky o rozlišení 300dpi, což je v řeči pixelů ~ 780x2360px. Lze také použít formát „jonkoma deluxe“, tj. jonkomu s panely na celou šířku stránky A5 (cca 1560x2360px).

Zasláním soutěžní jonkomy účastníci prohlašují, že jsou původními autory díla. Dále souhlasí s jeho zveřejněním na stránkách Akiconu, v doprovodných tiskovinách a použitím pro další prezentaci Akiconu.